Німеччина призупиняє сертифікацію «Північного потоку – 2»

Федеральне мережеве агентство Німеччини Bundesnetzagentur (BNetzA) тимчасово призупинило процес сертифікації оператора «Північного потоку – 2». Про це повідомляється на сайті BNetzA.

За інформацією регулятора, після детального вивчення документів BNetzA дійшло висновку, що сертифікація оператора Nord Stream 2 AG можлива лише в тому випадку, якщо оператор організований в організаційно-правовій формі відповідно до законодавства Німеччини. Натомість, Nord Stream 2 AG вирішив не змінювати форму, а створити нову дочірню компанію для німецької частини газопроводу. Ця дочірня компанія стане власником і оператором німецької ділянки «Північного потоку – 2».

Процес сертифікації буде призупинено до того часу, поки передача основних активів не буде завершена і BNetzA зможе перевірити нові документи дочірньої компанії, як нового оператора.

Нагадаємо, «Нафтогаз» та ОГТСУ візьмуть участь у сертифікації оператора «Північного потоку – 2».

Ф’ючерсні ціни на природний газ у Європі відреагували значним ростом на цю новину – вище €88/MWh, на 11% вище, ніж попереднього дня. Це найвище значення з кінця жовтня. При переводі ціна складає понад $1 050/тис куб м або майже 34 000 грн/тис куб м (з ПДВ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *