«Газпром» з початку року відновив поставки російського газу до Румунії через Україну

Російський «Газпром» з початку 2022р відновив поставки природного газу через українську ГТС до Румунії. Про це свідчать оперативні дані ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ), інформацію також підтвердили ExPro в ОГТСУ.

Обсяги поставок незначні – близько 3,1-3,9 млн куб м на добу. За перші 5 днів було поставлено понад 18 млн куб м. Газ поставляється через точку «Орловка-Ісакча».

Нагадаємо, з початку квітня 2021р «Газпром» припинив поставки газу до Румунії через Україну. Натомість, російська компанія поставляла газ до Румунії в обхід України через Турецький потік.

Відновлення поставок газу через Україну спричинено скороченнями поставок російського газу до Румунії через Турецький потік. Так, з початку січня поставки з Болгарії до Румунії впали у 4,5 рази – з понад 13 млн куб м до менше 3 млн куб м 1 січня.

За підсумками 2021р Румунія отримала 394 млн куб м російського газу через Україну, що удвічі менше, ніж у 2020р (0,9 млрд куб м). Натомість, з Болгарії (через «Турецький потік») країна отримала майже 3 млрд куб м газу.

Крім того, до Румунії з початку 2022р також йде експорт газу з «митного складу» українських ПСГ – 0,8 млн куб м за перші 5 днів січня.

Як повідомлялося, транзит російського газу через Україну на початку січня обвалився удвічі – до 52 млн куб м станом на 3-5 січня. Нагадаємо, в останні дні грудня транзит становив 103,5 млн куб м. Причини скорочення транзиту наразі невідомі. В основному скоротилися поставки до Словаччини – до 27 млн куб м, утричі менше. Поставки до Польщі та Молдови відносно стабільні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *