Мінагрополітики затвердило список з 6 803 підприємств які отримають природний газ за пільговою ціною

Мінагрополітики затвердило список з 6 803 підприємств які отримають природний газ за пільговою ціною
5 січня Міністерства аграрної політики та продовольства України затвердило перелік підприємств виробників продовольчих товарів, які будуть отримувати природний газ (українського видобутку приватних компаній) за фіксованою, пільговою ціною.

Всього у списку Мінагрополітики 6 803 підприємства, з них:

– виробники птиці та яєць – 1 070 підприємств;

– олії соняшникової та тваринних жирів 1 750 підприємства;

– молокопереробні та виробництво масла і сиру – 930 підприємства;

– виробники борошна – 1 300 підприємство;

– виробники хліба – 1 750 підприємств;

З повним переліком підприємств можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що 30 грудня 2021р Кабінет міністрів України прийняв постанову №1435, якою встановив «на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022р» граничний рівень надбавки до ціни природного газу власного видобутку (без урахування рентних платежів) на рівні не більше 24% при його постачанні компаніям, котрі займаються виробництвом продовольчих товарів із переліку товарів, які мають істотну соціальну значущість. Торгівельну надбавку на постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб вищезгаданих суб’єктів господарювання встановлено на рівні не вище ніж 1%. 20% обсягу видобутого приватниками природного газу внесено до переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках.

Згідно постанови Кабміну, газ продаватиметься на ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ).

За розрахунками ExPro щомісяця приватні видобувники будуть змушені продавати на біржі близько 80-90 млн куб м природного газу.

Нагадаємо, що Асоціація газовидобувних компаній виступила з критикою ініціатив Уряду, наголошуючи, що державне регулювання ціни на видобутий газ – це абсолютно неринковий механізм, через який, Україна може втратити власний газовидобуток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *