ЄС розробив план заміщення російського газу

За словами Тьєррі Бретона, Брюссель планує отримувати зріджений природний газ із США та Катару, а також енергію із “зелених” джерел. Не виключають і перезапуску вугільних електростанцій, зазначив єврокомісар.

За словами комісара із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретона : “ЄС імпортує з Росії 155 млрд кубометрів на рік.  У рамках нової стратегії Брюссель планує отримати 50 млрд кубометрів за рахунок ввезення скрапленого природного газу зі США або Катару, 10 млрд кубометрів – наявними трубопроводами, аналог ще 25 млрд кубометрів буде вироблено за рахунок прискореного запуску морських вітряних турбін і сонячних панелей.

Єврокомісар констатував, що президент РФ Владімір Путін використовує “газ, щоб розділити нас, і протягом багатьох років робив усе, щоб поділити Європу”.

“Він намагався роз’єднати нас за допомогою своєї вакцини Sputnik, яка не спрацювала, він зробив все, щоб втрутитися в наші демократії за допомогою Russia Today, а тепер використовує газ, щоб розділити нас”, – сказав Бретон.

Нагадаємо, “Газпром” припинив постачання газу провідним компаніям вже п’яти європейських країн за відмову виконувати вимогу Росії про оплату у рублях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *