Єврокомісія пропонує обмежити ціни на російський газ до €50/MWh

Європейська комісія пропонує обмежити ціни на російський природний газ, зафіксувавши її на рівні не вище €50/MWh або $536/тис куб м. Про це повідомляє Politico з посиланням на документ Єврокомісії.

Зазначимо, що це майже уп’ятеро дешевше нинішньої ринкової ціни. У документі попереджається, що встановлення граничної ціни є ризикованим: «ЄС мав би бути готовим негайно відмовитися від російського газу», якби Москва відповіла у відповідь, припинивши всі поставки, хоча поточні скорочення зменшують цей ризик з кожним днем.

Нагадаємо, Єврокомісія підготувала для країн ЄС два варіанти обмеження цін на російський газ. Перший варіант передбачає введення граничної ціни або створення єдиного покупця. Другий – поділ країн ЄС на червону та зелену зони у відповідності до того, наскільки країни є залежними від російських поставок.

Згідно з першим варіантом, країни ЄС повинні ввести граничну ціну на весь газ, що імпортується з Росії або визначити єдиного покупця російського газу, який буде домовлятися про ціни на енергоресурси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *