Європейські трейдери почали бронювати потужності ГТС України для закачування газу на зберігання

Європейські трейдери почали бронювати гарантовані потужності української ГТС для закачування газу у сховища перед початком опалювального сезону.

Про це повідомив гендиректор «Оператора ГТС України» Дмитро Липпа, інформує пресслужба компанії.

«Інтерес європейських трейдерів до української газової інфраструктури зро-стає з огляду на рекордний сезонний спред. Замовники послуг вже почали бронювати гарантовані потужності на третій квартал 2023 року. Ми можемо запропонувати місячні гарантовані потужності, які будуть розподілені на майбутніх аукціонах, а пізніше, у разі наявності технічної можливості, – переривчасті потужності за тарифами shorthaul», – розповів голова «Оператора ГТС». Він зауважив, що як гарантовані, так і переривчасті потужності можуть використовуватись у поєднанні з послугою оператора ПСГ «митний склад».

«Так українські сховища та ГТС можуть сприяти інтеграції наших газових ринків і зміцненню енергобезпеки регіону», –додав Липпа.

За даними «Оператора ГТС», європейські ціни на газ, які минулого року в цей період сягали позначки у 100 євро за мегават-годину, знизились до 35 євро за МВт/год (або $398,1 за тис. кубометрів) – найнижчого рівня з літа 2021 року.

У той же час контракти на газ на січень-лютий 2024 року торгуються за ціною близько 60 євро за МВт/год. Тобто зараз в учасників ринку є можливість придбати ресурс за комерційно привабливою ціною для його реалізації у першому кварталі 2024 року, але потужності європейських сховищ для його зберігання обмежені. Відтак, у європейських компаній може зрости інтерес до зберігання газу в українських сховищах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *