Імпорт газу з Угорщини з початку жовтня обвалився у 17 разів – до 1,2 млн куб м

Імпортні поставки газу з Угорщини з початку жовтня різко обвалилися у 17 разів – до 1,2 млн куб м станом на 1 жовтня, як свідчать оперативні дані ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

Різкий обвал імпорту пов’язаний із тим, що «Газпром» з жовтня припинив транзит російського газу до Угорщини через українську ГТС у зв’язку з початком дії нового контракту між «Газпромом» і Угорщиною щодо поставок 4,5 млрд куб м газу через Турецький потік.

За повідомленням ОГТСУ, відсутність транзиту унеможливлює імпорт газу з угорського напрямку, оскільки весь імпорт йшов механізмом віртуального реверсу. Разом з тим, наявність експорту дозволяє імпортувати частину газу.

Так, станом на 1 жовтня експорт газу з українських ПСГ у напрямку Угорщини складає близько 5,8 млн куб м. Загальний експорт – 12,1 млн куб м, з яких 4,4 млн куб м – до Словаччини.

Вперше з лютого 2021р Угорщина поступилася Словаччині за обсягами імпорту. Так, 1 жовтня зі Словаччини імпорт складав близько 3,7 млн куб м газу, утричі більше, ніж з Угорщини. Загальний імпорт на 1 жовтня – 4,96 млн куб м, у 4,5 рази менше, ніж попередньої доби.

Загалом, Україна протягом вересня імпортувала 665 млн куб м природного газу з Європи, на 17% вище, ніж у липні. Це найвище значення з вересня минулого року, у порівнянні з яким (2,24 млрд куб м) імпорт скоротився у 3,4 рази. Імпорт газу був стабільний протягом місяця – 22,2 млн куб м на добу.

Найбільше газу було імпортовано із Угорщини – 603,5 млн куб м (91% усіх поставок) за допомогою віртуального реверсу через «Берег». Це на 21,5% більше, ніж у серпні. Також 34 млн куб м (5% усіх поставок) було поставлено зі Словаччини фізично через «Будінце», на 3% менше, ніж минулого місяця. Решту газу – 27 млн куб м (4% усіх поставок) імпортовано з Польщі віртуально, на 21% менше, ніж у серпні.

За інформацією ExPro, майже весь газ імпортує державна НАК «Нафтогаз України». Загалом, протягом 9 місяців 2021р Україна імпортувала 2,4 млрд куб м природного газу, у 6 разів менше, ніж минулого року. Це значення найнижче за останні 6 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *