Перший нерезидент (ERU) почав використовувати послугу УТГ банківського моніторингу газу в ПСГ в заставі

АТ «Укртрансгаз» (УТГ) відкриває для замовників-нерезидентів послугу банківського моніторингу газу, що зберігається у ПСГ. Перша-компанія нерезидент – американська ERU Management Services, яка зберігає газ в українських ПСГ – розпочала використання цієї послуги. Кредитонадавачем у тристоронній угоді, підписаній 30 вересня, виступила одна з міжнародних фінансових інституцій. Про це повідомляє прес-служба УТГ.

Нагадаємо, послуга банківського моніторингу газу, що зберігається в ПСГ, передбачає укладення тристоронньої угоди між Оператором газосховищ, банком та клієнтом. У рамках послуги Оператор веде окремий облік обсягів газу в заставі та гарантує їх збереження перед кредитонадавачем, банк отримує безпосередню можливість моніторити обсяги природного газу на рахунку клієнта, а сам власник може розпоряджатися газом у заставі лише за погодженням з банком.

Задля використання компаніями-нерезидентами цієї базової послуги, яку УТГ запустив у грудні 2020р, її алгоритм адаптували. Внесені зміни були пов’язані з особливостями обліку та зберігання газу в режимі митного складу, який зазвичай використовують компанії-нерезиденти. Спільна робота команд Оператора газосховищ, ERU Management Services та банку-кредитонадавача над оновленим механізмом тривала близько півроку. Надалі напрацьований алгоритм може бути використаний для укладання аналогічних контрактів з компаніями-нерезидентами, які захочуть скористатися послугою банківського моніторингу газу в заставі.

«Банківський моніторинг газу в заставі ‒ це послуга, вигідна як кредиторам, так і позичальникам. Перші впевнені у надійності та збереженні застави, а другі можуть отримати кредити на більш вигідних та привабливих умовах. Те, що послугою зацікавилися вже й іноземні компанії такого рівня як ERU Management Services, доводить її безперечну актуальність та затребуваність. Тож вітаємо всіх учасників угоди та продовжуємо розширювати й удосконалювати портфоліо послуг Оператора газосховищ», ‒ зазначив т.в.о. генерального директора УТГ Сергій Перелома.

«За нинішньої ситуації з цінами на ринку (природного газу) трейдерам та постачальникам газу дуже важливо мати доступ до фінансування, а послуга моніторингу допомагає компаніям надавати забезпечення застосовуючи ефективний механізм. Ми вітаємо прогресивність Оператора газосховищ у підходах до співпраці, орієнтуючись на реальні потреби учасників ринку» ‒ зауважив менеджер ERU Management Services LLC Дейл Перрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *