Кабмін дозволив імпорт газу з ЄС та Молдови без сертифікатів походження

Кабінет міністрів України опублікував Постанову №577 Про внесення зміни до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з РФ.

Зокрема, Постанова №459 тепер не діє на імпорт природного газу з метою його подальшого закачування до «митного складу» українських ПСГ, а також на імпорт природного газу з країн ЄС та Молдови.

Таким чином, як українські, так і іноземні компанії знову можуть безперешкодно імпортувати природний газ до України без надання сертифікатів походження ресурсу.

Виняток також діє на поставки природного газу за послугою short-haul як між сусідніми країнами через українську ГТС, так і для закачування до «митного складу» українських ПСГ з подальшим його реекспортом до Європи.

Нагадаємо, імпорт газу було ускладнено після прийняття Постанови Кабміну №459 щодо внесення нафти, нафтопродуктів, паливо, газів та біодизелю до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України з РФ. Під дію цієї постанови потрапив природний газ, що практично унеможливило його імпорт після початку дії постанови 19 травня.

За інформацією ExPro, після прийняття змін, що дозволяють імпорт газу без сертифікату походження, обсяги імпорту поступово зростають – до 260 тис куб м 9 червня. Очікується, що у наступні дні імпорт газу може зрости.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *