Кабмін продовжив дію ПСО щодо постачання газу для виробників тепла

Кабінет міністрів України на засіданні 22 серпня продовжив дію ПСО на ринку природного газу, що дозволить зберегти без змін тарифи на тепло для населення.

Так, продовжено до 15.04.2024р (включно) дію постанови №812 та затвердженого нею Положення про ПСО.

ТОВ «ГПК «Нафтогаз Трейдинг», на яке покладено спеціальні обов’язки з постачання природного газу, буде реалізовувати газ за такими цінами:

  • 7 420 грн/тис куб м – для виробників тепла для населення;
  • 16 390 грн/тис куб м – для виробників тепла для бюджетних організацій;

Для інших споживачів ціна газу буде знижена відносно минулого сезону та визначатиметься за формулою, виходячи з ринкових цін в Україні.

Також запроваджено гнучкий механізм використання фіксованих обсягів газу виробниками тепла під час опалювального сезону. Відтепер виробники теплової енергії зможуть використати зекономлений протягом місяця ресурс фіксованого обсягу газу в наступних періодах опалювального сезону.

Уряд також ухвалив рішення призупинити договірне списання коштів з рахунків підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) за несвоєчасну оплату за газ. Тепер у них буде залишатись 35% коштів, отриманих від споживачів тепла за надані послуги. Це дасть можливість підприємствам ТКЕ скеровувати гроші на свої першочергові потреби. Ухвалена норма буде діяти з 1 вересня до 31 грудня 2023р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *