Норвегія виділяє Україні 1,5 млрд крон на закупівлю газу та електроенергії

Уряд Норвегії виділяє 1,5 млрд норвезьких крон для забезпечення імпорту газу та електроенергії в Україну.

“Українська влада потребує нашої допомоги, щоб забезпечити електрику та тепло для будинків та житла, підприємств та державних установ напередодні нової зими”, – повідомила пресслужба уряду Норвегії, передає “Інтерфакс-Україна”.

Кошти надходитимуть через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Частина фінансової допомоги (865 млн норвезьких крон) спрямована на ремонт та обслуговування найважливіших об’єктів електроенергетичної інфраструктури та аварійне енергопостачання в районах, що постраждали від воєнних дій, а також частина (635 млн норвезьких крон) призначена на закупівлю газу для аварійного зберігання. Ця підтримка здійснюється у рамках програми “Нансен”.

Допомога Норвегії надходить в українські державні компанії “Укренерго” та “Нафтогаз” через ЄБРР. Це робиться, щоб знизити ризики, які включають корупцію та порушення.

Норвегія у 2022 році надала Україні громадянську та військову допомогу у розмірі близько 10,7 млрд норвезьких крон. На 2023 рік для допомоги норвезький уряд зарезервував близько 18,5 млрд норвезьких крон.

Як повідомляла “Українська енергетика”, міністр фінансів Норвегії Трюгве Слагсволд Ведум у листопаді 2022 року підписав угоду про надання фінансування у розмірі 2 млрд норвезьких крон, щоб Україна могла закуповувати природний газ для проходження опалювального сезону. Планувалось, що норвезьке фінансування буде надіслано через ЄБРР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *