“Нафтогаз” до кінця 2023р. завершить процес консолідації облгазів РГК

НАК “Нафтогаз України” планує до кінця 2023 року завершити процес консолідації операторів газорозподільних систем, які входили до сфери впливу “Регіональної газової компанії” Дмитра Фірташа.

Про це в інтерв’ю ЗМІ повідомив голова правління НАК Олексій Чернишов, передає “Інтерфакс-Україна”.

При цьому він не відповів на питання щодо погашення боргів облгазів, які перейшли в управління НАК перед “Оператором ГТС України”.

“Я не готовий озвучити до завершення процесу інтеграції всіх облгазів. Треба ще розібратися, чиї це борги, хто має за них відповідати, як вони створені, і хто має розраховуватись”, – зазначив Чернишов.

Як повідомляла “Українська енергетика”, на початку вересня 2022 року “Нафтогаз України” зареєстрував ТОВ “Газорозподільні мережі України” (“Газмережі”), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи.

З літа минулого року газорозподільчі компанії, які пов’язують з Дмитром Фірташем, поступово переходять у підпорядкування “Нафтогазу”. На кінець 2021 року “Нафтогаз” обслуговував 1,8 млн споживачів (домогосподарств). Станом на початок серпня 2023 року він забезпечував природним газом вже понад 12,4 млн українських домогосподарств. Таким чином НАК став найбільшим гравцем ринку.

ТОВ “Газмережі” у середині серпня отримало в управління три газорозподільні підприємства: АТ “Івано-Франківськгаз”, АТ “Хмельницькгаз” та АТ “Миколаївгаз”.

З 1 серпня 2023 року національний оператор “Газмережі” почав відповідати за розподіл природного газу для клієнтів у Харкові та Кривому Розі. Дію ліцензій АТ “Харківміськгаз” і АТ “Криворіжгаз” на вказаних територіях було припинено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *