Катар став найбільшим експортером LNG – понад 10,3 млрд куб м

Катар за підсумками квітня став найбільшим світовим експортером LNG – понад 7,5 млн т (або 10,3 млрд куб м) LNG, на 19% більше, ніж у березні. Про це повідомляє Bloomberg. Попереднього місяця експорт LNG з Катару був знижений внаслідок технічного обслуговування терміналів.

Натомість, експорт LNG з США у квітні скоротився на 8% – до 7,1 млн т LNG (9,8 млрд куб м). Це пов’язано із зниженням попиту на природний газ із завершенням опалювального сезону у Північній півкулі. Наприкінці зими холодна погода разом з бажанням Європи знизити свою залежність від російського газу на фоні війни сприяла росту попиту на LNG.

«Забігаючи наперед, очікується, що США та Катар братимуть участь у гонці за домінування на світовому ринку LNG», – повідомляють у Bloomberg.

Очікується, що після завершення будівництва експортного терміналу Calcasieu Pass у Луїзіані наприкінці цього року США досягнуть пікової потужності з виробництва LNG у 13,9 млрд куб футів (0,4 млрд куб м) природного газу на добу. Тим часом, Катар планує масштабний експортний проект, який буде запущений наприкінці 2020-х років, що може зміцнити його позиції як головного постачальника палива.

Традиційно, замикає трійку лідерів з експорту LNG Австралія – 6,5 млн т LNG (9 млрд куб м) у квітні, на 1,5% менше, ніж у березні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *