Макогон: Газпром уже почав закривати компресорні станції в напрямку України

Російський Газпром може демонтувати труби на території Росії, щоб у майбутньому не допустити можливості транзиту через Україну.

Російський Газпром під виглядом “оптимізації” вже почав демонтаж компресорних станцій на території Росії, і у майбутньому може просто заявити про неможливість транзиту через Україну. Таку думку висловив директор компанії “Оператор ГТС України” Сергій Макогон в інтерв’ю “Радіо НВ”.

“Йде оптимізація, тому що їм вже не потрібні такі потужності, вже було закрито кілька компресорних станцій на цьому шляху”, – сказав Макогон.

За словами глави ОГТСУ, російський Газпром може демонтувати труби на території Росії, щоб у майбутньому не допустити можливості транзиту через Україну.

“Ми розглядаємо сценарій, що навіть якщо наша система буде працювати і ми залишимо якісь транзитні потужності, то фактично Газпром може сам демонтувати труби на своїй території, щоб теоретично не допустити можливості транзиту газу через Україну в майбутньому”, – додав директор Оператора ГТС.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс у коментарі журналістам назвав помилкою угоду США і Німеччини щодо газопроводу “Північний потік-2”. За його словами, усім відомо, скільки угод не виконує Росія, та навів приклад нафтопроводу “Дружба”, який “зіпсувався” у напрямку Литви, і з того часу більше не налагодився.

“Так само “зіпсується” який-небудь газопровід і в Україну”, – сказав міністр.

“Цілком реально, я думаю. Дуже псуються такі важливі газопроводи”, – додав він, відповідаючи на питання, наскільки такий сценарій реальний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *