Механізм пільгового постачання газу для генерації під час війни є недосконалим – Харківська ТЕЦ-5

Практична реалізація механізму ПСО, яким передбачається спеціальна пільгова ціна газу для електро- та теплогенеруючих підприємств, запровадженого з 1 березня в Україні, є недосконалою, адже не беруться до уваги обставини, за яких сьогодні працює конкретне підприємство. Так вважає голова правління Харківської ТЕЦ-5 Олександр Мінкович.

«Діяльність ТЕЦ-5 не має дистанційного формату роботи. І в Харківському регіоні, де ні на мить не припиняються ворожі атаки, де постійно ушкоджуються мережі, люди змушені працювати вдень та вночі під обстрілами», – вказують в Харківській ТЕЦ-5.

За словами Олександра Мінковича, фактори роботи в умовах війни зовсім не враховуються газопостачальною компанією «Нафтогаз Трейдинг».

«Для укладання угоди щодо механізму ПСО про поставку газу за пільговою ціною та скасуванням попереднього трирічного договору на постачання газу, ТЕЦ-5 має нести додаткове фінансове навантаження у 220 мільйонів гривень. Вдумайтеся, йдеться про критичну інфраструктуру в критичний для країни час!», – наголосив Мінкович.

Також в генеруючій компанії вказали, що ТЕЦ-5 зобов’язують сплачувати штрафи за небаланси газу.

«Вся наша угода з компанією «Нафтогаз Трейдинг» складається із оплати небалансів газу. Якщо ми не вгадали споживання газу з сьогоднішнього дня на завтрашній, не кажучи вже про місячну перспективу, то ми сплачуємо штрафи. Неважливо, у який бік небаланс – у більшу чи меншу. Якщо основна частина теплогенеруючих підприємств країни працює в відносно спокійних умовах і є можливість планувати що-небудь, то Харківська ТЕЦ-5, як і весь Харків, під безперервними обстрілами, через що ушкоджується інфраструктура теплових мереж, змінюється теплове навантаження. Неможливо передбачити, якою вона буде наступного моменту. Отже, не можна передбачити споживання газу», – вказує керівник Харківської ТЕЦ-5.

Зокрема в харківській компанії наголосили, що договором з боку газопостачальної компанії не передбачено можливості коригування місячних обсягів споживання, а ось штраф за недобір газу присутній – 10% від невибраного обсягу споживання.

За його словами, така ж сама ситуація із електричним навантаженням, яке ТЕЦ-5 поки що ніяк не може ні спрогнозувати, ні спланувати.

«Виробіток електроенергії залежить не як від нашого підприємства, як від балансу електроенергії країни, що у стані війни. І ми не можемо зараз планувати генерацію. А такі вимоги мирного часу як, наприклад, планування споживання, балансування та небаланси – неприпустимі зараз на практиці», – наголошує Олександр Мінкович.

Також, керівник Харківської ТЕЦ-5 закликає враховувати обставини, в яких працює підприємство – наперекір війні, за умов постійної небезпеки для життя персоналу.

«Це викликає щире здивування. Бачимо задекларовані на найвищому рівні ініціативи зменшення фінансового навантаження на підприємства, що працюють у дуже складній ситуації. Проте договір, підготовлений компанією «Нафтогаз Трейдинг» для ТЕЦ-5, нівелює всі ці позитивні напрацювання», – резюмує Олександр Мінкович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *