«Укртрансгаз» розпочав підготовку ПСГ до закачування газу

АТ «Укртрансгаз» повідомляє про початок підготовки підземних сховищ газу (ПСГ) до закачування газу. «Опалювальний сезон 2021-2022 добігає кінця. І наприкінці березня укртрансгазівці розпочали підготовку газосховищ до нового сезону закачування газу», – повідомляють у компанії.

Вже три українських ПСГ зупинили відбір та увійшли у нейтральний період. У цей час проводяться профілактичні роботи та ремонти, що потребують стравлення газу. Окрема увага приділяється перевірці запірної арматури та налаштуванню запобіжної арматури, перевірці систем водопостачання та пожежогасіння.

За словами компанії, пауза дозволяє також «перепочити» підземним пластам та вирівняти пластовий тиск природного газу. На всіх ПСГ обов’язково здійснюється замір статичних тисків по всьому фонду свердловин.

Планується, що до кінця квітня у нейтральний період буде переведено всі українські ПСГ. Два ПСГ – Краснопопівське на Луганщині та Олишівське на Чернігівщині – наразі зупинено внаслідок проведення бойових дій. Розпочати профілактичні роботи тут не можна, адже залишається ризик для персоналу.

Станом на 28 березня в українських ПСГ зберігається понад 9 млрд куб м природного газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *