США планує поставити до Європи до 15 млрд куб м LNG до кінця року

США та Євросоюз закінчують розробку плану поставки до ЄС до 15 млрд куб м природного газу LNG до кінця 2022р. Про це повідомляє Financial Time з посиланням на власні джерела.

Угода спрямована на те, щоб зменшити залежність Європи від російських енергоносіїв після вторгнення Росії в Україну. Так, ЄС хоче скоротити російський імпорт на третину. Поставки LNG з США допоможуть досягнути цілі ЄС – замінити 50 млрд куб м російського газу на газ із альтернативних джерел. Йдеться, зокрема, про газ із США, Катару та Єгипту.

За інформацією Financial Time, Президент США Джо Байден та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн планують оголосити про угоди у п’ятницю зранку. Видання зазначає, що ЄС знаходиться під тиском, щоб заборонити імпорт російського газу. Разом з тим, канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що негайне припинення імпорту нафти та газу з Росії призведе до рецесії.

Офіційні лиця США зазначили, що кінцевий обсяг поставок LNG до ЄС буде залежати від комерційних контрактів. Значна частина газу з США уже призначена для країн по всьому світу, особливо для Азії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *