МГУ витратить понад 1 млн грн на пошук нового голови ОГТСУ

АТ “Магістральні газопроводи України” провело тендер на послуги щодо відбору претендентів на посаду генерального директора ТОВ “Оператор ГТС України”.

Згідно з даними системи електронних закупівель ProZorro, на торгах 4 жовтня зафіксовані пропозиції ТОВ “Рекрутмент партнерство” (1,19 млн грн) і ТОВ “Телент Едвайзорс” (1,68 млн грн) при початковій очікуваній вартості послуги 1,868 млн грн.

У Телеграм-каналі “Газові війни”, наголошується, що “Наглядова рада МГУ продовжує боротьбу за своє існування і збереження посад, хоча Світовий банк і Секретаріат Енергетичного Співтовариства наполягають змінити дворівневу структуру управління ОГТСУ. А саме ліквідувати МГУ, провести відбір нових членів наглядової ради та призначити керівника оператора”.

Як повідомляла “Українська енергетика”, між керівництвом ОГТСУ та наглядовою радою МГУ в останні місяці загострився конфлікт. Це висвітлило проблеми недореформованості газової галузі.

Під час створення АТ “Магістральні газопроводи України” передбачалося, що ця компанія стане оператором ГТС України. Водночас у процесі анбандлінгу НАК “Нафтогаз України” створив ОГТСУ, якому і було передано функції “Укртрансгазу” з управління ГТС. У свою чергу ОГТСУ було передано у власність МГУ. Восени минулого року директор Секретаріату Енергоспівтовариства Янез Копач заявив, що МГУ свою функцію виконало і його можна розформувати.

Наглядова рада МГУ у червні 2022 року схвалила об’єднання з ОГТСУ. У серпні 2022 року наглядова рада МГУ ухвалила рішення про кандидата на посаду виконувача обов’язків генерального директора ОГТСУ, але публічно не назвала його. Кабінет міністрів відмовив МГУ відповідно до його кандидатури посаду в.о. гендиректора без розгляду у зв’язку з відсутністю пропозицій щодо єдиної кандидатури.

Раніше голова ОГТСУ Сергій Макогон надіслав листа на им’я прем’єр-міністра України з критикою існуючої моделі управління та пропозиціями перевести ОГТСУ під управління Міненерго, а МГУ ліквідувати. Після чого посилились поспроби терміново його звільнити. Наглядова рада МГУ у середині вересня припинила повноваження Макогона, коли той перебував у відрядженні. Тимчасово виконувати обов’язки голови ОГТСУ призначено заступника генерального директора з розвитку та трансформації оператора Павла Станчака.

Світовий банк також закликав українську владу дотримуватися процедур корпоративного управління при призначенні гендиректора ОГТСУ. Посли G7 в Україні заявили про стурбованість втручанням влади в управління державних ОГТСУ.

Матеріал: Українська енергетика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *