Україна має всі передумови для cтворення газового хабу країн Центрально-Східної Європи – Станчак

Після перемоги Україна має всі передумови для створення газового хабу країн Центрально-Східної Європи.

Таку думку висловив т.в.о. гендиректора Оператора ГТС України Павел Станчак. Україна має відповідну газову інфраструктуру – розгалужену ГТС, потужні газові сховища; розвинутий внутрішній ринок із великим видобувним потенціалом і належну регуляторну базу.

Проте, як зазначив керівник ОГТСУ, для підвищення привабливості українського газового ринку необхідно посилювати співпрацю з дружніми державами-сусідами. «Наша мета як Оператора ГТС – максимально збільшити можливості взаємодії з країнами Європи. Крім того, наразі стратегічно важливо створювати маршрути та відкривати можливості до нових джерел природного газу неросійського походження. Україна може поєднати
потенціали із регіонами, які отримують LNG. Зокрема Україна може запропонувати сховища та послуги short-haul і митний склад. Ми зацікавлені розвивати довгострокове партнерство», – сказав Павел Станчак.

Також спікер додав, що Україна може зробити значний внесок у зміцнення енергобезпеки регіону шляхом транспортування газу на короткі відстані між країнами ЦСЄ та залучення до проектів з розвитку сфери відновлюваних газів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *