Нафтогаз підтримує законопроєкт щодо врегулювання боргів на ринку газу в розмірі 120 млрд грн

В Нафтогазі вважають, що проблема накопичених боргів на ринку природного газу, масштаб якої понад 120 млрд грн, є вкрай серйозною, та обмежує розвиток ринку і вигоди споживачів. Та підтримують ініціативу «Енергетичного» комітету та депутатів щодо підписання відповідного законопроекту (3508-д) у першому читанні.

Даний законопроект є лише першим, але вкрай важливим кроком до врегулювання заборгованості учасників ринку природного газу та підприємств теплопостачання. Він передбачає її верифікацію, або, умовно кажучи, аудит боргів та причин їх виникнення, зазначила пресслужба Нафтогазу.

Разом з тим Нафтогаз буде брати активну участь в подальшому доопрацюванні Законопроекту. Адже пріоритет у вирішенні проблеми ліквідності та готовності усіх учасників ринку розпочати успішно опалювальний сезон.

В пресслужбі компанії також відзначили, що поступова втрата платоспроможності (наявність реальних коштів на рахунках) великих споживачів (звуження ринку збуту) через борговий тиск (зменшення ліквідності), буде поступово послаблювати притік інвестицій (в т ч у сегмент видобутку) та активність замовників послуг зберігання/транспортування газу, що в умовах “ПП-2” – є досить суттєвим ризиком для енергетичної безпеки держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *