УЕБ організує торгівлю природним газом для Оператора ГТС України

ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) перемогла у конкурсі з надання послуг з організації біржової торгівлі природним газом для потреб ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ). Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ. Прийом заявок від операторів торгових платформ (бірж) здійснювався з 16 квітня по 2 червня 2021р.

«Розвиток біржової торгівлі газом – це запорука зростання конкуренції, а отже й прозорого формування ринкової ціни на газ. Вихід Оператора ГТС України на біржу має сприяти підвищенню ліквідності та розвитку оптового ринку короткострокових стандартизованих продуктів. Для нас і для всього ринку – це довгоочікувана подія, якій передували багато місяців підготовки, – зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон. – Ми активно працювали та провели необхідну інтеграцію інформаційних систем. За нашої активної участі на УЕБ вже запущена торгівля газом з постачанням протягом доби та на добу наперед».

Нагадаємо, у січні 2021р Президент України підписав закон про внесення змін до закону «Про державні закупівлі». Норми цього закону дозволяють Оператору ГТС України та іншим державним підприємствам здійснювати купівлю природного газу на товарних біржах, як це відбувається у інших європейських країнах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *