Законопроект №4503 про REMIT дозволить застосувати європейські норми прозорості на енергоринках – Буславець

Прийняття законопроекту №4503 (автор – народний депутат Людмила Буймістер) дозволить імплементувати в українське законодавство європейські норми доброчесності, прозорості на оптових енергоринках ринках. Таку думку 7 червня на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook опублікувала екс-очільниця Міністерства енергетик Ольга Буславець.

«Прийняття законопроекту №4503 буде важливим та довгоочікуваним кроком для імплементації в українське законодавство положень законодавства європейського щодо доброчесності, прозорості та запобігання спотворенню конкуренції на оптових енергетичних ринках (REMIT)», – написала вона.

Буславець зазначила, що даний законопроект дозволить виконати зобов’язання України згідно Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а зобов’язання, взяті в рамках членства в Енергоспівтоваристві.

«REMIT є потужним інструментом на енергетичних ринках, у першу чергу, для попередження зловживань учасниками. Також це інструмент застосування Регулятором санкцій до порушників на ринку, у тому числі, фінансових», – додала екс-очільниця Міненерго.

Законопроект № 4503, зазначила Булсавець передбачає:

  • встановлення на національному рівні вимог та правил щодо прозорості та цілісності оптових енергетичних ринків;
  • попередження зловживань учасниками на оптових ринках, зокрема, це стосується маніпулювання ринками, торгівлі на основі інсайдерської інформації тощо;
  • забезпечення безпеки постачання енергоресурсів і стійкості енергетичних систем, а також прозорих правил конкуренції;
  • забезпечення формування справедливих та конкурентних оптових цін на енергоносії;
  • надання Регулятору (НКРЕКП) права моніторингу ситуації на оптових енергетичних ринках, можливості виявлення зловживань і оперативного реагування;
  • встановлення відповідальності для учасників оптових енергетичних ринків за маніпулювання та торгівлю на основі інсайдерської інформації;
  • посилення взаємодії між Регулятором, Антимонопольним комітетом, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку та Секретаріатом ЕС щодо здійснення моніторингу оптових енергетичних ринків.

Як повідомляло агентство ExPro, проєкт закону №4503 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень законодавства ЄС про доброчесність, прозорість та запобігання спотворенню конкуренції на оптових ринках, за ініціювання Буймістер, було зареєстровано 16 грудня 2020р. На початку квітня цей законопроект схвалив Комітет парламенту з питань інтеграції з ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *