«Нафтогаз» планує вийти на балансуючий ринок електроенергії за рахунок ТЕЦ у 2022р

НАК «Нафтогаз України» планує у першому кварталі 2022р прийняти на баланс 6 теплоелектроцентралей, провести їх модернізацію та вийти цими потужностями на сегмент балансуючого ринку електроенергії у наступному році.

Про це 29 вересня під час круглого столу «Особливості «зеленого» енергетичного переходу і роль металургії» повідомив директор з комунікацій держкомпанії Максим Білявський.

«На сьогодні це рішення опрацьовується (рішення Кабінету міністрів про передачу ТЕЦ в управління «Нафтогазу» – ред.). Ми розраховуємо, що у першому кварталі наступного року 6 ТЕЦ будуть на балансі «Нафтогазу… Ми працюємо над модернізацією цих 6 ТЕЦ… Ми розраховуємо зайняти сегмент балансуючого ринку у 2022 році», – сказав він.

Також Білявський прокоментував ціну на електроенергії, яку на сьогодні генерують ТЕЦ, виходячи з ціни газу на європейському ринку (33 тис грн/куб м станом на 29 вересня – ред.):

«Ми розрахували, що нам генерувати електроенергію на імпортному природному газі – не вигідно. Ця електроенергія буде в 5-6 разів дорожча за найбільшу ціну на ринку «на добу наперед», – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *