“Нафтогаз” внесе зміни до свого статуту

З метою скасування приписів Національного агентства з питань запобігання корупції Кабінет міністрів України доручив внести зміни до статуту НАК “Нафтогаз України”.

Припис НАЗК стосувався порушення закону “Про запобігання корупції” у розділі призначення нещодавніх урядовців у керівництво компаній. Доручення закріплено постановою Кабміну №1233 від 3 листопада 2022 року.

“Голові правління акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” або особі, що виконує його обов’язки, здійснити в установленому порядку заходи щодо державної реєстрації зазначеного Статуту”, – йдеться у тексті постанови.

У поточній редакції статуту зазначено, що компанія є підприємницьким товариством – юридичною особою приватного права. Із нової редакції слова “приватного права” будуть виключені.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у п’ятницю представив колективу НАК “Нафтогаз України” нового голову правління Олексія Чернишова.

“Перед новим головою стоять важливі завдання: проходження опалювального сезону; управління ТЕЦ, що передані в управління “Нафтогазу”; накопичення газу протягом усього опалювального сезону; нарощення власного газовидобутку; забезпечення фінансового ресурсу для стабільної роботи компанії”, – йдеться у Телеграм-каналі прем’єр-міністра.

Шмигаль також подякував Юрію Вітренко за його роботу на посаді голови правління “Нафтогазу” в “це найскладніший для нашої держави час”.

Як повідомляла “Українська енергетика”, напередодні НАЗК направило лист прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, в якому застерегло владу щодо призначення Олексія Чернишова на посаду голови “Нафтогазу”.

На думку НАЗК, Кабінет міністрів, членом якого був Олексій Чернишов, виконує впродовж тривалого часу функції загальних зборів “Нафтогазу” та наглядової ради компанії. Норми закону “Про запобігання корупції” забороняють чиновникам і держслужбовцям протягом року влаштовуватись на роботу в юридичні особи, якщо ці компанії підпадали під їхній контроль або нагляд.

НАЗК у різні роки наказувало уряду скасовувати свої рішення про призначення головою правління “Нафтогазу” Юрія Вітренко та Олексія Чернишова, які заходили в компанію з посад міністрів.

Закон “Про запобігання корупції” забороняє держслужбовцям протягом одного року з моменту звільнення влаштовуватися на роботу до юридичних осіб компаній, щодо яких держава здійснювала контроль, підготовку та прийняття рішень.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 1 листопада звільнив Юрія Вітренко з посади голови правління НАК “Нафтогаз України”, а 3 листопада призначив його головою колишнього міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *