Запаси газу в українських ПСГ становлять 14,7 млрд куб. м

Запаси природного газу у підземних сховищах (ПСГ) України станом на 2 листопада сягнули 14,7 млрд куб. м.

Такі дані наведені у консолідованому фінансовому звіті НАК “Нафтогаз України”.

Згідно з документом, підприємствам, що входять до групи “Нафтогаз”, із накопиченого обсягу належить 11 млрд куб. м газу.

“Накопичені обсяги разом із постійним власним видобутком оцінюються як достатні для задоволення потреб поточного портфеля споживачів групи. Будь-які додаткові обсяги газу, включаючи імпортний (у разі потреби), будуть закуповуватись лише за прямого фінансування з боку держави. Однак можлива відсутність такого фінансування не вплине на здатність групи продовжувати свою діяльність на безперервній основі”, – зазначено у документі.

Як повідомляла “Українська енергетика”, станом на середину жовтня у ПСГ було накопичено понад 14,2 млрд куб. м газу.

Тоді, тепер вже ексголова правління НАК “Нафтогаз України”, Юрій Вітренко зазначив, що у звичайних умовах і за поточних обсягів видобутку накопичених запасів вистачило б для проходження ОЗП, але, враховуючи проблеми в електроенергетиці, швидше за все, буде необхідний імпорт додаткових обсягів газу.

Нагадаємо, в Україні з 10 жовтня тривають масовані обстріли енергетичної інфраструктури. За даними уряду, пошкоджено до 30% об’єктів енергосистеми, що вимагає необхідності суттєвої економії електроенергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *