“Нафтогаз” залучить 189 млн євро від ЄБРР на закупівлю імпортного газу

Кабінет міністрів дозволив НАК “Нафтогаз України” залучити 189 млн євро гранту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на закупівлю імпортного газу.

Кабінет міністрів України на засіданні у віторок ухвалив розпорядження, яким дозволив НАК “Нафтогаз України” залучити грант від ЄБРР на суму майже EUR189 млн. Про це повідомляється у Телеграм-каналі “Уряд online

“На ці кошти компанія зможе імпортувати додаткові обсяги газу”, – повідомляється у дописі.

Як повідомляла “Українська енергетика”, НАК “Нафтогаз України” під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі досягла низки домовленостей щодо резервування для країни додаткових обсягів газу.

Домовленості, зокрема, досягнуто: з ЄБРР про механізми фінансування закупівлі необхідних Україні додаткових обсягів газу; з ЄБРР, Норвегією, США, Німеччиною, Францією, Канадою та Великою Британією про фінансування закупівлі; з провідними нафтогазовими компаніями домовилися про резервування необхідних обсягів.

Сезон відбору газу 2022/2023 років стартував 7 листопада 2022 року. Це найпізніший офіційно зафіксований в Україні початок відбору газу за останнє десятиліття. Зазвичай опалювальний сезон в країні закінчується у першій половині квітня.

Станом на кінець жовтня запаси газу у підземних сховищах (ПСГ) України становили 14,2 млрд куб. м. У червні 2022 року Кабмін доручив профільним відомствам та компаніям накопичити до зими 19 млрд куб. м газу та 2-3 млн тонн вугілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *