«Нафтогаз» зареєструвався на платформі спільних закупівель газу ЄС Aggregate EU

НАК «Нафтогаз України» зареєструвалася на платформі спільних закупівель газу Aggregate EU і готова до першого етапу її роботи. Про це заявив очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов під час свого виступу перед керівною радою Енергетичної платформи ЄС.

Нагадаємо, офіційна робота платформи Aggregate EU розпочалась сьогодні, 25 квітня 2023р.

У межах виступу Чернишов також звернувся до учасників європейського газового ринку з пропозицією використовувати потужності українських підземних сховищ газу (ПСГ) для зберігання природного газу, закупленого в межах платформи Aggregate EU.

Як повідомляло ExPro, 25 квітня розпочався перший раунд агрегації попиту та пропозиції. Подані запити будуть згодом загреговані і остаточно зіставлені із пропозиціями продавців через тендер.

Кожен тендерний процес складається з послідовних етапів і триває приблизно два тижні. 25 квітня розпочалася фаза 1 – збір попиту. Покупці можуть подати заявки для конкретних локацій та місяців.

Міністерство енергетики України закликало українські компанії (передусім, покупців) реєструватися для агрегації попиту на платформі спільних закупівель, однак наразі невідомо, чи крім «Нафтогазу» ще хтось зареєструвався.

Нагадаємо, Україна має можливість придбати до 2 млрд куб м природного газу в рамках спільних закупівель ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *