Нафтосервісну компанію Schlumberger внесли до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло провідну глобальну нафтопромислову компанію SLB (колишня Schlumberger) зі штаб-квартирою в США до переліку міжнародних спонсорів війни.

Згідно з інформацією, наданою НАЗК Радою економічної безпеки України, після повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія не лише не засудила військові дії агресора, але й розширила свій бізнес на його території.

За даними НАЗК, американська компанія SLB відіграє критичну роль для держави-агресора, займаючи 8% російського нафтосервісного ринку. Компанія чітко заявляє, що її внесок у російську економіку склав вже понад $4,5 млрд у вигляді податків, а штат SLB в росії налічує 11 500 співробітників, які працюють на низку заводів і сервісних центрів. Крім того, в росії SLB має широку мережу дочірніх підприємств, що дозволяє компанії обходити міжнародні санкції.

SLB тісно співпрацює з російськими нафтогазовими гігантами, зокрема компаніями «Газпром», «Роснефть» та «Лукойл». Усі перелічені підприємства перебувають під санкціями США. Після початку повномасштабної війни SLB не розірвала свої зв’язки з російськими клієнтами. Навпаки, компанія розширила свій бізнес, перейнявши контракти на обслуговування та постачання обладнання у конкурентів, які залишили ринок.

У 3 кварталі 2022р виторг підрозділу SLB, що займається дослідженням пластів у росії та Центральній Азії, зріс на 25%, тим самим перевищивши показники в інших регіонах. З травня до жовтня 2022р SLB поставила на російські підприємства понад 900 партій своєї продукції. Наразі компанія продовжує брати участь у тендерах, які оголошують російські компанії.

Нагадаємо, у жовтні 2022р SLB зіткнулася з хвилею критики, оскільки понад 9 000 співробітників компанії у росії отримали повістки про призов на військову службу на робочому місці. Крім того, компанія забороняє працівникам долучатися до роботи дистанційно, аби ті не могли уникнути мобілізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *