НКРЕКП ухвалила рішення про сертифікацію “Укртрансгаз” (ОГУ)

7 квітня 2023 року на своєму відкритому засіданні НКРЕКП одноголосно прийняла остаточне рішення про сертифікацію оператора газосховища Укртрансгаз – Оператор газосховищ України.
Таке рішення Регулятор прийняв з урахуванням висновку Секретаріату Енергетичного Співтовариства до попереднього рішення НКРЕКП про сертифікацію, який був ухвалений 31 березня 2023 року. Згідно з цим висновком АТ «УКРТРАНСГАЗ» відповідає положенням статті 3a(6) Регламенту (ЄС) № 715/2009 від 13 липня 2009 року та може бути сертифіковане як оператор газосховища.
 Відповідно до вимог чинного законодавства України та Європейського Союзу на підставі наданих АТ «УКРТРАНСГАЗ» документів, даних та інформації, а також інформації та документів, наданих за запитом НКРЕКП державними органами, 1 березня 2023 року НКРЕКП прийняла попереднє рішення про сертифікацію АТ «УКРТРАНСГАЗ» оператором газосховища.
 «Сьогодні ми прийняли знакове рішення не лише для ринку природного газу, а й для України в цілому, для її економіки. Сертифікація оператора газосховища дуже важлива для країни, оскільки вона передбачає просування в напрямку реалізації стратегічних завдань. Насамперед, сертифікація АТ «УКРТРАНСГАЗ» посилить енергетичну безпеку і стабільність в Україні та в Європі загалом. Вона сприятиме подальшій інтеграції українського ринку природного газу із ринком європейським. Сертифікація також створить умови для максимального завантаження потужностей підземних сховищ газу, сприятиме додатковим фінансовим надходженням від послуг підземного зберігання газу.
 Цим рішенням Регулятор продемонстрував, що він здатен оперативно та фахово приймати такі важливі та необхідні рішення, незважаючи на воєнний стан та ситуацію, в якій зараз перебуває Україна», – наголосив Голова НКРЕКП К.Ущаповський під час свого виступу на засіданні Комісії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *