Найбільші світові енергокомпанії зберігають газ в українських ПСГ – Чернишов

Найбільші світові компанії енергетичного ринку, попри воєнні виклики, зберігають природний газ в українських підземних сховищах газу. Про це повідомив очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов, не розкриваючи назв компаній.

«Сьогодні Україна має всі шанси стати «power bank-ом» Європи. Враховуючи заповненість газосховищ ЄС на 87% та привабливість тарифів на зберігання в українських ПСГ, іноземні замовники послуг активно розміщують газ у наших підземках», – зазначив Чернишов.

Іноземні трейдери можуть зберігати природний газ в Україні без розмитнення впродовж 3 років та безперешкодно реекспортувати до газосховищ в інші країни.

Загалом у цьому сезоні АТ «Укртрансгаз», що є оператором українських ПСГ та частиною Групи Нафтогаз, пропонує своїм клієнтам потужності в понад 10 млрд куб м для зберігання газу.

Чернишов також нагадав, що на послуги українських підземок діють одні з найпривабливіших тарифів на енергетичному ринку ЄС, що гарантовано залишаться незмінними до кінця сезону відбору.

За розрахунками ExPro, станом на 8 серпня в українських ПСГ зберігається понад 12,75 млрд куб м природного газу. На «митному складі» українських ПСГ зберігається близько 1,15 млрд куб м природного газу. Наразі природний газ закачують як українські, так і іноземні компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *