Невирішені питання балансування лягають на плечі кінцевих споживачів – А.Мизовець

Проблеми з небалансами на ринку природного газу у підсумку завжди лягають на плечі кінцевих споживачів. Про це зазначив президент асоціації «Газові Трейдери України» під час другого дня конференції Carpathian Oil&Gas Conference, яка присвячена ринкам газу, електроенергії та перспективам розвитку ринку водню Ukrainian Gas&Electricity Markets.

За словами Мизовця, основна проблема у тому, що Оператор ГТС стягує з постачальників значні кошти за послуги балансування, в той час як реальні послуги не надаються. Крім того, маржинальні ціни для плати за небаланси розраховуються за контрактом ОГТСУ з «Нафтогазом», замість того, щоб ОГТСУ купував газ для балансування на українській біржі.

«При теперішніх цінах балансування, більшість компаній змушені будуть закритися і на ринку залишиться декілька крупних постачальників. Ці постачальники зможуть домовлятися про ціну, і тоді конкуренція, як клас вимре взагалі», – відзначив Мизовець.

Серед можливих варіантів вирішення даного питання, Андрій Мизовець наводить створення окремого Оператора ринку, який займався би виключно балансуванням на ринку природного газу. Він також нагадує, що НКРЕКП підтримує створення такого оператора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *