Нідерланди відновлюють видобуток газу на родовищі Groningen у зв’язку з похолоданням

Уряд Нідерландів вирішив тимчасово видобувати мінімальну кількість природного газу з двох ділянок на газовому родовища Groningen, яке було закрито восени минулого року, повідомляє Bloomberg.

Таке рішення було прийнято через сильне похолодання, яке йде до Північно-Західної Європи, підвищуючи попит на газ для опалення та виробництва електроенергії.

Газові родовища Groningen були закриті 1 жовтня 2023р та мали бути повністю зупинені у жовтні 2024р. Уряд Нідерландів вирішив залишити родовища в робочому стані ще на 1 рік, якщо енергетичний сектор країни не буде справлятися у разі холодної зими 2023-2024рр.

Європа стикнулась з першим серйозним похолоданням в цьому опалювальному сезоні, очікується, що температури опустяться нижче сезонних норм і триматимуться до середини січня.

У вівторок Нідерланди стикнулися з похолоданням до -7°С, тому уряд вирішив запустити видобуток газу на двох ділянках в так званому «пілотному» режимі – тобто мінімальному.

Цей видобуток не буде постійним і виходячи з прогнозів буде скасований приблизно через два тижні, повідомили в Міністерстві економіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *