Україна у 2023р наростила видобуток газу на 0,9% – до 18,7 млрд куб м

Україна у 2023р видобула понад 18,7 млрд куб м валового природного газу, як свідчать розрахунки ExPro. У порівнянні з минулим роком видобуток газу зріс на 0,9% – з 18,54 до 18,7 млрд куб м.

Минулого року видобуток природного газу в Україні обвалився на 6% у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії. Вже у 2023р компанії змогли показати збільшення обсягів видобутку газу, передусім державні.

АТ «Укргазвидобування» залишається найбільшою газовидобувною компанією країни. Компанія у 2023р видобула понад 13,9 млрд куб м валового природного газу, на 5% більше, ніж минулого року (майже 13,23 млрд куб м). Також компанія у 2023р змогла видобути на 1,7% більше газу, ніж у 2021р, до російського вторгнення. Видобуток товарного газу «Укргазвидобування» склав близько 13,22 млрд куб м, також на 5% більше, ніж минулого року.

ПАТ «Укрнафта» у 2023р збільшила видобуток природного газу на 6% – до майже 1,1 млрд куб м. Початок буріння нових свердловин та проведення сервісних робіт на діючих свердловинах допомогло збільшити обсяги видобутку газу після падіння минулого року.

Приватні компанії, навпаки, скоротили обсяги видобутку природного газу в 2023р майже на 14% – до 3,7 млрд куб м. Скорочення обсягів видобутку приватними компаніями пов’язано як з труднощами реалізації газу на внутрішньому ринку в умовах слабкого попиту та заборони на експорт газу, так і з зупинкою деяких спецдозволів (передусім, «Укрнафтобуріння» та Smart Energy).

Однак, коли частина компаній скорочує видобуток природного газу, на ринку з’являються і ті, що активно нарощують обсяги видобутку. До прикладу, Група «Надра-Геоінвест» в останні місяці року змогла увійти в топ-3 приватних газовидобувних компаній України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *