Експорт газу з українських ПСГ у грудні досяг історичного максимуму – 768 млн куб м

У грудні 2023р з «митного складу» українських ПСГ було експортовано близько 768 млн куб м природного газу, повідомлялося в ExPro Daily Gas. Це найвище місячне значення експорту за всю історію. У порівнянні з листопадом обсяги експорту зросли у 2,7 разів, а у порівнянні з груднем минулого року 8,3 рази.

Різке зростання обсягів експорту пов’язано з поведінкою трейдерів, що закачували природний газ до українських сховищ у попередні місяці. У грудні компанії активно реекспортували цей газ назад до Європи. Серед компаній експортерів були присутні як українські, так і іноземні компанії.

Основну частину газу в грудні було експортовано до Польщі – 386 млн куб м. Також 235 млн куб м було експортовано до Словаччини, майже 146 млн куб м до Молдови та 1,2 млн куб м до Угорщини.

Загалом, у 2023р з українських сховищ було експортовано близько 1,28 млрд куб м природного газу, більшу частину з якого в останні місяці року. У порівнянні з минулим роком, обсяги експорту зросли у 2,6 разів.

Станом на кінець року на «митному складі» українських ПСГ зберігалося майже 2,29 млрд куб м природного газу, як свідчать розрахунки ExPro. Іноземні компанії зберігають у сховищах близько 1,5 млрд куб м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *