НКРЕКП внесла перші 5 іноземних компаній до Реєстру оптового енергоринку

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), зареєструвала перші 5 іноземних компаній у Реєстрі учасників оптового енергетичного ринку.

За інформацією Energy Map, першою іноземною компанією в Реєстрі учасників оптового енергетичного ринку стала естонська Gluon Trading OÜ. Її регулятор зареєстрував наприкінці листопада 2023 року.

Станом на 5 грудня 2023 року в реєстрі значилося вже п’ять іноземних компанії. До переліку додалися швейцарські трейдери Акспо Солушинз АГ і DXT Commodities SA, а також австрійський Зангас Хок-Унд Тієфбау ГМБХ і болгарський Акспо Болгарія ЕАД.

Загалом зараз Реєстр учасників оптового енергетичного ринку містить 523 учасника.

Як повідомляла “Українська енергетика”, на початку листопада 2023 року НКРЕКП вперше опублікувала Реєстр учасників оптового енергетичного ринку. До його створення та налагодження процесу оновлення активно залучена команда відкритих даних DiXi Group за підтримки проєкту USAID “Прозорість енергетичного сектору”.

Запуск Реєстру ринку є одним із кроків інтеграції з ЄС, оскільки є складовою імплементації європейського регламенту REMIT. Закон №5322 про доброчесність та прозорість на оптовому енергетичному ринку, що імплементує регламент, Верховна Рада ухвалила в червні 2023 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *