Новий абсолютний рекорд – ф’ючерсні ціни на газ у Європі перевищили €50/MWh

Ф’ючерсні ціни на природний газ Front Month (ресурс жовтня) на нідерландському TTF наприкінці торгів 31 серпня досягли нового абсолютного рекорду, перевищивши €50/MWh. Про це свідчать дані торгів, – передає Expro.

У порівнянні з попереднім днем ціни зросли менш, ніж на 1%, а протягом вівторка – на 2%. З початку року ф’ючерсні ціни зросли уже у 2,5 рази, а у порівнянні з кінцем серпня минулого року у 4,5 рази.

При переводі ціна становить близько $625/тис куб м (без ПДВ) або 20 250 грн/тис куб м (з ПДВ). Враховуючи різкий ріст цін у Європі, різниця між цінами на хабах та на українському ринку також збільшилася. Так, наприкінці вівторка газ в Україні торгувався приблизно на €6-7/MWh або на 2 400 – 2 800 грн/тис куб м нижче.

Серед причин зростання ціни – заява «Газпрому» про очікувані поставки газу до Європи у 2021р на рівні 183 млрд куб м, що відповідає попереднім прогнозам. Більшість трейдерів очікували прогноз росту поставок у зв’язку із запуском «Північного потоку – 2». Разом з тим у «Газпромі» зазначили: «Можливий запуск «Північного потоку – 2» у 2021р глобально не змінить загальний прогноз «Газпрому» по експорту газу».

Крім того, чергові позапланові відключення родовищ у Норвегії скоротили поставки газу до Європи. На фоні рекордно пустих підземних сховищ та максимально високих цін на вуглецеву емісію ціни на природний газ зростають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *