Кабмін утворив робочу групу для підготовки до створення Національної біржі капіталу і товарів NEXT-UA

Кабінет міністрів прийняв постанову про створення робочої групи, яка має розробити план створення в Україні Національної біржі капіталу і товарних ринків (в тому числі енергоносіїв) NEXT-UA.

Як повідомляє прес-центр Кабміну, відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 1 вересня 2021р.

«Метою робочої групи є створення в Україні національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу та організованих товарних ринках – NEXT-UA, як інтегрованої універсальної інфраструктури, що включатиме торговельний, кліринговий та розрахунковий функціонал. Йдеться про торгівлю різними активами, включно з цінними паперами (як державними, так і корпоративними) та товарними деривативами (продукцією енергетичного та аграрного ринку)», – йдеться у повідомленні.

Співголовами Робочої групи визначено Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України (Олексій Любченко), заступника Голови Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні та заступника директора Агентства США з міжнародного розвитку, які затверджуватимуть персональний склад робочої групи.

За інформацією Міністерства економіки, у 2020р обсяг торгів облігаціями внутрішньої державної позики склав 329,8 млрд грн (98,3% від усього фондового ринку України), корпоративними облігаціями – 0,9 млрд грн та акціями – 0,6 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *