Один з постачальників підвищив річну ціну – моніторинг Газотеки

Постачальник газу ТОВ “Газова компанія” (Gascompany) підвищив річну ціну для побутових споживачів. Це зафіксував щомісячний моніторинг “Газотеки”.

Так, за даними “Газотеки”, минулого місяця річна ціна для побутових споживачів компанії становила 12 грн за кубометр. Уже цього місяця ціна зросла – до 16 грн за кубометр.

“Відповідно до постанови НКРЕКП №572 від 7.04.2021, постачальник не має права збільшувати ціну базової річної пропозиції. З‘ясувати ситуацію і накласти санкції на компанію у даному випадку може регулятор, – за зверненнями клієнтів постачальника або за результатами власного моніторингу ринку”, – пояснила експерт DiXi Group Вікторія Ткачук. Постачальник ймовірно отримає санкції від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

ТОВ “Газова компанія” отримала ліцензію як постачальник газу 26 листопада 2019 року. Компанія зареєстрована на території Рівненської області.

“Газотека” – сервіс порівняння цін на газ для побутових споживачів. Розробила ідею сервісу та допомагає втілювати проєкт — ГО “Діксі груп”.

Наразі сервіс дозволяє отримати у зручному вигляді актуальну інформацію щодо цінових пропозицій постачальників природного газу, доступних у конкретному регіоні. Також він дає можливість порівняти ціни та оцінити потенційну економію від зміни постачальника протягом року.

На сайті “Газотеки” є можливість ознайомитися із відгуками споживачів про роботу газопостачальних компаній.

Як повідомлялося, з метою пом’якшення коливань на ринку газу Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову, якою запроваджуються річні тарифи на газ із 1 травня 2021 року.

У період дії річного контракту ціну можна буде змінювати лише у бік зменшення. Збільшувати ціну в порівнянні з тією, яка буде встановлена станом на 25 квітня, неможливо. Разом із тим, постачальник зможе пропонувати будь-які інші продукти для споживачів. Окрім того, споживачі можуть змінювати постачальника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *