“Київтеплоенерго” у суді вимагає в “Укргазвидобування” прямого контракту

“Укргазвидобування” надіслало відмову, переадресувавши “Київтеплоенерго” до ГК “Нафтогаз Трейдинг” як посередника.

Київські тепловики позиваються проти “Укргазвидобування” з вимогою укласти прямі договори прямі договори з тепловиками, в обхід “Нафтогаз Трейдинг”. Про це повідомляє сайт Київської міськради.

Зазначається, що 13 травня 2021 року КП “Київтеплоенерго” офіційно звернулося до АТ “Укргазвидобування” з пропозицією укласти прямі угоди купівлі-продажу газу українського видобутку для виробництва тепла, щоб уникнути підвищення тарифів в опалювальному сезону 2021/2022.

“Однак 24 травня 2021 року газовидобувна компанія надіслала відмову, переадресувавши “Київтеплоенерго” до ГК “Нафтогаз Трейдинг” як посередника з купівлі-продажу газу. І 26 липня 2021 року КП “Київтеплоенерго” подало позов на АТ “Укргазвидобування” у зв’язку із необхідністю забезпечення природним газом виробника тепла без комерційних посередників, а також забезпечення справедливої ціни на газ українського видобутку, що використовується для виробництва тепла”, – повідомляє столична міськрада.

“Київтеплоенерго” скаржиться, що після скасування ПСО (покладання спеціальних обов’язків) для укладання нових газових договорів з ГК “Нафтогаз Трейдинг” підприємства теплокомуненерго (понад 200 українських тепловиробників) змушені закуповувати газ для виробництва тепла за цінами, значно вищими, ніж закладені у тарифах.

“Замість обіцяних 7,4 тис. грн за тис. кубометрів, за рахунок лімітованих обсягів “дешевого” газу з боку газопостачальної компанії, підприємства вимушені купувати газ, вартість якого у серпні вже перевищує 15 тис. грн за тис. кубометрів, а міксована ціна газу для ТКЕ доходить до 10 тис. грн за тис. кубометрів. За таких умов тарифи на тепло в Україні в наступному опалювальному сезоні можуть суттєво зрости – на 15-65%, залежно від міста. Зокрема, у Києві зростання вартості опалення може сягнути 38%, адже для “Київтеплоенерго” частка газу у структурі тарифу на тепло досягає 80%”, – попереджають в “Київтеплоенерго”.

Нагадаємо, нещодавно міська влада Києва запропонувала уряду використати газ вітчизняного видобутку, щоб не підвищувати тарифи на гарячу воду та опалення населенню.

Міжгалузева асоціація “Укртеплокомуненерго” визнала угоди, запропоновані ТКЕ, непаритетними та дискримінаційними. Найбільші дискримінаційні вимоги – щомісячні авансові платежі за газ та штрафні санкції за невиконання умов газових угод. Згідно з чинним законодавством, населення як основний споживач послуг централізованого теплопостачання (опалення та гаряча вода) розраховується за спожиті послуги на умовах післяплати, що унеможливлює авансування закупівель газу у “Нафтогаз Трейдинг”.

З 20 травня 2021 року уряд вирішив не продовжувати термін дії покладання спеціальних обов’язків, які для теплокомуненерго виконував “НАК “Нафтогаз України”.

Станом на 5 травня сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ і ТЕЦ за газ, який використовується для виробництва теплової енергії, становила близько 55,5 млрд грн.

“Нафтогаз” підготував трирічний договір з постачання природного газу для виробників теплової енергії, суть якого полягає в тому, щоб покрити за запропонованою на наступні 13 місяців ціною – 7,42 грн/кубометр, історичні обсяги споживання газу підприємствами теплокомуненерго. Далі цінові пропозиції будуть проіндексовані на невідому величину.

Дана ціна газу перевищує ціну, яка закладена на сьогодні в тарифи тепловиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *