Оператори ГТС розпочали консультації з розширення реверсної потужності Трансбалканського газопроводу

«Оператор ГТС України» спільно з операторами ГТС Румунії та Молдови розпочав публічні консультації щодо розширення реверсної потужності Трансбалканського газопроводу на виконання раніше підписаного Меморандуму про співпрацю у створенні газового «Вертикального коридору». Про це повідомляє пресслужба ОГТСУ.

Проєкт створення нової (збільшеної) потужності між ГТС Румунії та України та між ГТС Молдови та України базується на оцінці ринкового попиту, проведеної у 2023р. Тоді «Оператор ГТС України» отримав заявки на гарантовану потужність в напрямку з Румунії до України на максимальному рівні попиту 18 млн куб м на добу, в напрямку з Молдови до України – на максимальному рівні близько 21 млн куб м на добу.

Зацікавлені учасники ринку природного газу мають можливість до 29 лютого 2024р надати свої коментарі щодо проєктних пропозицій по збільшенню потужностей між ГТС Румунії та України та між ГТС Молдови та України на електронну адресу commercial@tsoua.com.

Як раніше повідомляв очільник ОГТСУ Дмитро Липпа, авдяки участі в Вертикальному коридорі ОГТСУ розраховує щорічно додатково поставляти понад 7 млрд куб м газу від Румунії до Центральної Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *