Ціни на газ у Європі перевищили €30/MWh на фоні ескалації на Близькому Сході

Ф’ючерсні ціни на природний газ Front Month (ресурс березня) на нідерландському TTF у середу 31 січня вперше за два тижні перевищили €30/MWh, як свідчать дані торгів ICE. Найвище значення було зафіксовано на рівні €31,075/MWh, на 5% вище, ніж рівень закриття попереднього дня.

Спотові ціни Day Ahead на TTF та німецькому THE у першій половині дня також перевищили €30/MWh.

Основна причина зростання цін на природний газ у Європі – ескалація на Близькому Сході. «Енергетичний ринок очікує реакцію США на атаку безпілотників, у результаті якої на вихідних загинули американські військові», – йдеться у повідомленні Bloomberg.

Крім цього, очікується, що імпорт LNG у Європі в лютому знизиться, оскільки туди прямує менше танкерів, ніж у січні. Якщо це накладеться з потенційно холоднішою погодою в другій половині місяця, то ціни можуть піднятись ще вище.

Як повідомлялося у виданнях ExPro Gas Daily, 17 січня ціни на природний газ у Європі вперше за два з половиною місяці опустилися нижче українських цін на природний газ. Зниження цін на газ у Європі виступало однією з основних причин зниження цін і на внутрішньому ринку. За інформацією ExPro, окремі компанії на фоні зниження цін у Європі розмитнювали природний газ з «митного складу» українських ПСГ на внутрішній ринок замість його реекспорту до Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *