Оператори ГТС України та Словаччини продовжили термін дії гарантованих потужностей для імпорту газу

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) та словацький оператор ГТС Eustream домовились про подовження терміну дії збільшених гарантованих потужностей обсягом 42 млн куб м газу в точці «Будінце» до 31 березня 2023р.

Зокрема, йдеться про додаткові 15 млн куб м для імпорту. Таким чином, загальний обсяг гарантованих потужностей до 31 березня 2023р складатиме 42 млн куб м на добу.

За словами ОГТСУ, такий крок є позитивним як для українських замовників, зокрема через можливості для імпорту газу до України, так і для нерезидентів – для зберігання газу в українських підземних сховищах.

Крім того, за прогнозними даними Секретаріату Енергетичного Співтовариства, після запуску на повну потужність польсько-словацького інтерконектора замовників може зацікавити маршрут постачання LNG після його регазифікації Польща – Словаччина – Україна.

«Маршрут постачання може бути одним із найпривабливіших у регіоні з огляду на відносно невелику відстань транспортування газу з LNG-терміналу, або з ВТТ (VTP; віртуальна торгова точка) до України», – йдеться у звіті SEEGAS.

За даними ExPro, словацький напрямок в останній місяць є основним джерелом імпортного ресурсу до України. Протягом жовтня зі Словаччини було імпортовано 146 млн куб м (46% від усіх поставок).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *