Оператори ГТС України та Словаччини збільшили гарантовані потужності для імпорту на 15 млн куб м на добу

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) та словацький оператор ГТС Eustream домовились про збільшення гарантованих потужностей для імпорту природного газу зі Словаччини на 15 млн куб. м на добу на точці «Будінце». Таким чином, загальний обсяг гарантованих потужностей з 4 лютого до 31 березня 2022р складатиме 42 млн куб м на добу. Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ.

Нові гарантовані потужності будуть розподілятись через аукціони на платформі: на лютий через добові аукціони, а на березень — через добові і місячний. Бронювання нових потужностей здійснюватиметься за діючими тарифами.

«До захисту енергетичної безпеки України належить максимацізація гарантованих потужностей, які не залежать від наявності транзиту. Саме на цьому команда Оператора ГТС сфокусувалась останні п’ять місяців — створити додаткові можливості для гарантованого забезпечення України природним газом. Ми вдячні, що на найвищому політичному рівні отримали максимальну підтримку у вирішенні цього завдання. Я хочу подякувати Президенту і прем’єр-міністру Денису Шмигалю, які особисто долучились до перемовин зі словацькою стороною. Завдяки цьому, нам вперше з 2014р вдалось збільшити можливості України щодо фізичного імпорту газу — з 1 лютого розпочався фізичний імпорт газу з Угорщини, а з 4 лютого ми тимчасово збільшили гарантовані потужності зі Словаччини. В обох випадках наші колеги-оператори не висувають додаткових вимог чи зобов’язань до української сторони. Ми впевнені, що ця можливість стане в нагоді всім учасникам українського ринку газу, враховуючи потреби країни в достатніх обсягах газу для населення та промислових споживачів», — сказав генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Оператори ГТС України та Угорщини домовилися про 8 млн куб м на добу гарантованих потужностей для імпорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *