Експорт газу з України обвалився до мінімуму за півроку – 1,4 млн куб м

Експорт природного газу з України скоротився до мінімального значення з серпня 2021р – 1,4 млн куб м 2 лютого. Про це свідчать оперативні дані ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

У порівнянні з попереднім днем (1 лютого) експорт скоротився на 32%, а у порівнянні з останнім днем січня обсяги експорти скоротилися майже у 5 разів (з 6,6 млн куб м).

Експорт працює у двох напрямках – половина газу йде до Угорщини – 0,7 млн куб м, решта (також 0,7 млн куб м) – до Румунії. Поставки у інших напрямках відсутні.

За інформацією ExPro, газ експортує декілька міжнародних трейдерів з «митного складу» українських ПСГ.

Очікується, що експорт продовжить неухильно знижуватися, оскільки на «митному складі» (звідки йдуть основні обсяги експорту) зберігається близько 0,6 млрд куб м (як нерезидентів, так і резидентів). Крім того, стабілізується ситуація, коли газ в Україні дорожче, ніж у Європі (на відміну від попереднього року), що робить імпорт економічно привабливим, а експорт – навпаки.

Експорт газу з України у січні 2022р скоротився удвічі – до 164 млн куб м. У порівнянні з січнем минулого року експорт скоротився на 30%. Традиційно, основну частину газу (майже 95% всіх поставок) було експортовано до Угорщини – 156 млн куб м, на 2% менше, ніж у грудні. Крім того, 8,6 млн куб м експортовано до Румунії – стабільні щоденні поставки по 0,3 млн куб м.

Протягом 2021р з України було експортовано понад 2,5 млрд куб м газу, у 7 разів більше, ніж минулого року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *