Пройшли перші автоматизовані торги газом у ПСГ Within-Day на ТБ «УЕБ»

Оператор газосховищ України АТ «Укртрансгаз» (УТГ) та ТБ «Українська енергетична біржа» 14 квітня провели перші операції з купівлі-продажу газу в ПСГ за новим алгоритмом через електронну платформу біржі. Про це повідомляє «Укртрансгаз». Так, було реалізовано 10 тис куб м природного газу з передачею протягом дня у підземних сховищах газу, ціна газу – 8 520 грн/тис куб м (з ПДВ).

«Учасники ринку вже апробували алгоритм, уклали та успішно виконали перші угоди. Це дало старт новому етапу роботи газового ринку України. Відтепер торговельні операції з газом повністю діджиталізовані, тривають за значно скороченою часовою процедурою та відбуваються онлайн, із широким колом учасників та меншою кількістю документообороту», – зазначають в УТГ.

Послуга біржових торгів газом у ПСГ, котру надають спільно УТГ та УЕБ, наразі поширюється лише на розмитнений газ. Проте, найближчим часом УЕБ та УТГ запустять і торгівлю газом у «митному складі» «митний склад+shorthaul». Приєднатися до торгів зможуть іноземні трейдери, що працюють з нерозмитненим газом.

«З 2020р Оператор газосховищ системно працює над розширенням переліку своїх послуг та створенням нових можливостей для клієнтів. Торгівля природним газом в ПСГ на електронній платформі Української енергетичної біржі – наш крок у цьому напрямку. Більш того, автоматизація торгових операцій з природним газом, що зберігається в ПСГ, – наш вагомий внесок в розвиток газового ринку України загалом. У цьому випадку виграють усі стейкхолдери ‒ від найменших трейдерів до учасників міжнародного енергетичного ринку»,‒ відзначив т.в.о. генерального директора Укртрансгазу Сергій Перелома.

«Ми здійснили реалізацію першого етапу нашого проекту з Укртрансгазом. Маємо надію, що цей інструмент буде активно використовуватися учасниками, зокрема з метою балансування. УЕБ знаходиться в тісному діалозі з учасниками ринку, при біржі функціонують Ради секцій, де ми чуємо «голос ринку», щоб пропонувати кращі сервіси для його становлення та розвитку. Щиро дякуємо всім колегам з Укртрансгазу за плідну роботу та сприяння в наданні ринку ефективних інструментів. Впевнений, що за наявності такої високопрофесійної роботи у сприянні розвитку конкурентного ринку, Україна скоро зможе стати дуже потужним газовим хабом в Європі», ‒ зазначив Голова Біржового комітету Української енергетичної біржі Олексій Дубовський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *