Прокачка газу з Росії до Європи через Білорусь впала до нуля – Reuters

Це стосується транзиту газу газопроводом “Ямал – Європа” (йде через Білорусь і Польщу до Німеччини).

Постачання газу з РФ до Європи газопроводом “Ямал – Європа” (йде через Білорусь і Польщу до Німеччини) у точці Мальнов (ФРН) впали до нуля. Потоки двома іншими ключовими маршрутами “труби” в цілому залишалися стабільними.

Про це повідомляє Reuters.

Потоки у східному напрямку до Польщі з Німеччини на прикордонному пункті Мальнов востаннє становили 1 451 155 кВтг/год станом на 11:00 за Грінвічем 29 березня, але з того часу вони впали до нуля, свідчать дані оператора Gascade.

Постачання російського газу до Європи трубопроводом “Північний потік-1” і через пункт Велке-Капушани в цілому залишалося стабільним.

Через Україну транзит газу до Євросоюзу здійснюється великою газовою “ниткою” Уренгой-Помари-Ужгород. Прокачування через цей газопровід, судячи з інформації Reuters, продовжується.

Газовий шантаж Європи
У Кремлі заявили, що до 31 березня розроблять практичні механізми, які дозволяють іноземним компаніям платити за газ у рублях.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив про те, що у разі відмови ЄС блок залишиться без блакитного палива. Розрахунки валютою не зараховуватимуть, при цьому європейські компанії відмовляються купувати рублі для покупки енергоресурсів.

“Отже, як тільки у нас буде остаточне рішення, ми подивимося, що можна зробити. Але, безумовно, ми не збираємося робити з цього благодійність і безкоштовно постачати газ до Західної Європи… Немає оплати, немає газу”, – сказав Пєсков. .

Водночас, лідери Євросоюзу відхилили вимогу президента РФ платити за газ у рублях. Вони також пообіцяли відповісти главі Кремля.

“ЄС відреагує на цей останній маневр Росії. Я б не став недооцінювати можливості Німеччини та ЄС загалом у цьому питанні”, – заявив прем’єр-міністр Ірландії Майкл Мартін.

У свою чергу, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що це порушення контракту. Угоди вважатимуться порушеними, якщо Росія виконає цю умову, додав він. За словами Андрія Пленковича, прем’єр-міністра Хорватії, будь-кому в Європі буде дуже важко платити у рублях.

“Більшість угод і договорів абсолютно точно визначають валюту, в якій має бути здійснено платіж. Така справа сьогодні, і ми стежитимемо за ситуацією”, – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Також Шольц зазначив, що в російському уряді паніка через те, що Євросоюз та інші країни швидко вирішили відмовитися від імпорту російської нафти, газу та вугілля. Такі рішення мають значення для економіки країни-агресора.

Довідка УНІАН. Газопровід “Ямал-Європа” було введено в експлуатацію у 1999 році. Він починається у газотранспортному вузлі у Торжку Тверській області. Проходить через територію Росії, Білорусі, Польщі та Німеччини. Кінцева західна точка – компресорна станція Мальнов (близько Франкфурта-на-Одері) поблизу німецько-польського кордону, де він підключений до газопроводу JAGAL. Загальна довжина газопроводу перевищує 2000 км.

Варто зазначити, що Росія постачає до 40% всього газу до ЄС. Це велика частка на ринку, яку за кілька місяців замінити неможливо. У Росії добре розуміють – енергоресурси та ядерну зброю – два інструменти для залякування Євросоюзу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *