Запаси газу в українських ПСГ опустилися нижче 9 млрд куб м

Запаси природного газу в українських ПСГ станом на 2 квітня опустилися нижче 9 млрд куб м. Сховища заповнені більш, ніж на 29%. У порівнянні з попереднім роком у підземних сховищах зберігається приблизно на 6,9 млрд куб м (у 1,8 разів) менше газу. Разом з тим, при порівнянні з 2014-2019 рр у сховищах більше газу. Очікується, що з потеплінням споживання газу впаде і буде повністю забезпечуватися за рахунок власного видобутку. Таким чином наявних запасів у сховищах цілком вистачає, проте необхідно починати підготовку до наступного опалювального сезону, для якого потрібно імпортувати газ.

Відбір газу із ПСГ зберігається на рівні 14 млн куб м на добу. Крім того, закачування газу – 4 млн куб м. Таким чином, фактичний відбір складає близько 10 млн куб м. Споживання газу 1 квітня становило близько 60 млн куб м, на 11% вище, ніж попереднього дня. Ріст споживання пов’язаний із похолоданням на території України.

Видобуток природного газу в Україні – на рівні 49,4 млн куб м, з яких АТ «Укргазвидобування» – 36 млн куб м, решта компаній – 13,3 млн куб м.

Імпорт газу до України з початком квітня відсутній згідно відкритих даних ТОВ «Оператор ГТС України».

Транзит російського газу з початком квітня зберігається на високому рівні – понад 108 млн куб м. Поставки до Словаччини – 90,9 млн куб м, до Польщі –10,2 млн куб м, до Молдови – 6,9 млн куб м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *