Приватні видобувники закрили потреби підприємств соціальної сфери у газі на січень-лютий

Приватні газовидобувні компанії протягом попередніх тижнів реалізували на ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) понад 18,2 млн куб м газу власного видобутку для потреб підприємств-виробників соціально значущих товарів. Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на Міністра Романа Лещенка.

За даними Міністерства, цією процедурою скористались 256 виробників різної форми власності. Продали ж газ понад 30 видобувників.

«На жаль, 2022 рік ми зустріли з різким подорожчанням енергоресурсів. Як наслідок, вітчизняні підприємства харчової промисловості зіткнулися з серйозними проблемами. Адже вартість блакитного палива – це значна частина собівартості виробництва харчових продуктів. Уряду було важливо забезпечити стабілізацію ціноутворення на соціально значущі товари: хліб, борошно, молоко, курячі яйця, птицю, олію», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Від сьогодні до 5 лютого Міненергетики прийматиме заявки на придбання природного газу власного видобутку від підприємств із Переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість. Заявки приймаються на березень 2022р.

За інформацією ExPro, більше половини газу реалізувало ПрАТ «Нафтогазвидобування» (ДТЕК) – 10,4 млн куб м за середньозваженою ціною 20 117 грн/тис куб м (з ПДВ).

ТОВ «Еско-Північ» продало 2,16 млн куб м ресурсу січня та лютого за ціною 19 248 грн/тис куб м (з ПДВ).

ТОВ «Західнадрасервіс» реалізувало 743 тис куб м газу за середньозваженою ціною 9 277 грн/тис куб м (з ПДВ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *