Питання формування резервів та наповнення ПСГ України газом в достатніх об’ємах для прохождення зими 2021-2022 рр. Є сьогодні викликом, який потрібно вирішувати на найвищому державному рівні, – Андрій Мизовець

Серйозним викликом, який потрібно вирішувати на найвищому державному рівні, – назвав питання формування резервів та наповнення ПСГ України газом на зиму, Андрій Мизовець, Президент Асоціації «Газові трейдери України» під час дискусії Energy Freedom з Андрієм Куликовим.

«Як спрацюємо в літній період з заповненням ПСГ, так пройдемо зиму з врахуванням зменшення транзиту газу нашою територією з запуском газогону Північний Потік-2 «Газпромом».

«Нафтогаз України», запропонувавши річний продукт газу для населення по ціні, яка в 2 рази нижче ринкової, має думати як забезпечити ці обсяги фізичними об’ємами. Наразі обсягів в ПСГ державного газу не достатньо.

Головним чинником низьких об’ємів закачки є високі ціни на газ в світі. Це стосується не тільки ціни на газ, а й на нафту, метали, залізну руду, продукти харчування. Ріст цін пояснюється тим, що економіки країн, надрукувавши грошей для підтримки громадян під час кризи короно-вірусу, частково перенаправили ці кошти на фондові ринки, піднявши ціни. По-друге економіки, не встигнувши оговтатись від кризи, не були готові до попиту, який виник, і ланцюжки виробництва не встигають справлятись з запитами населення на закупівлю, відповідно ростуть ціни.

Щодо цін на газ в найближчий місяць, то в липні ціна буде лише зростати, не зважаючи на волатильність, коли ціна за день може впасти на 14% на європейських хабах, а потім за один день піднятись на 10%. Сьогодні вона зростає, серпневий ресурс зріс в ціні на 8% за сьогодні.

Тому в нашій ситуації ми маємо проаналізувати всі виклики та приймати оператовно рішення для забезпечення тих об’ємів, які стратегічно важливі для проходження осінньо-зимового періоду без потрясінь.

Відео:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *