Регулятор пропонує затвердити План розвитку ГТС на 2022-2031рр на 42,6 млрд грн

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), винесла на відкриті обговорення проєкт постанови про затвердження Плану розвитку газотранспортної системи на 2022-2031рр, який був розроблений ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) та передбачає обсяг інвестицій в магістральні мережі на рівні 42,6 млрд грн (без ПДВ), в тому числі за заходами інвестиційної програми на 2022р – 879,08 млн грн.

Таке рішення було прийнято 11 лютого на засіданні НКРЕКП.

Згідно з проєктом плану, ОГТСУ планує за 10 років заходи з технічного переоснащення реконструкції капітального ремонту компресорних станцій (КС), заходу реконструкції газорозподільних станцій (ГРС), в тому числі ГРС Жмеринка, Козлів і т.д., заходи з проектно-вишукувальних робіт, придбання приладів діагностики та обстеження (повний перелік опубліковано на сайті НКРЕКП).

Директор із забезпечення виробництва ОГТСУ Олег Чертіхін попросив схвалити програму розвитку ГТС на 2022-2031рр. Крім цього, проінформував про те, що планують довиконати заходи 2021р та внести зміни на заходи 2022р. Таким чином, планують програму збільшити. А також повідомив, що в планах — дуже велика програма по реконструкції 10 КС, з них 2 КС знаходяться в процесі виконання, 3 КС опубліковані на сайті публічних закупівель Prozorro.

«Закликаємо ОГТСУ прискорити свою операційну діяльність адміністрування процесів з капітального будівництва так, щоб суми коштів, які закладені в інвестиційну програму ОГТСУ, перетворилися для оператора ГТС в 2022р на велике будівництво Оператора ГТС, тому що сума дуже амбітна, велика кількість об’єктів і стан виконання, оперативність цих робіт буде залежати тільки від адміністративної спроможності ОГТСУ» – зазначено у підсумковому рішенні на засіданні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *